Karboksyterapia 


to innowacyjna i nieinwazyjna terapia medycznym dwutlenkiem węgla , która zrewolucjonizowała kosmetologię estetyczną i w krótkim czasie stała się najczęściej wybieranym zabiegiem medycyny estetycznej na świecie.

Swoją popularność zawdzięcza niezwykle szerokiemu zakresowi zastosowania, wszechstronności oraz wspaniałym efektom, na które nie trzeba długo czekać. Jest to także metoda bezpieczna i niewymagająca długiej rekonwalescencji ani wielkich nakładów finansowych. Odmładza, ujędrnia, wyszczupla, wyrównuje koloryt skóry, ponadto karboksyterapię charakteryzuje udowodnione klinicznie działanie w redukcji cellulitu na poziomie 89%! To właśnie połączenie tych wszystkich, niezwykle pożądanych cech, stoi za sukcesem karboksyterapii.


Karboksyterapia zwalcza wiele mankamentów estetycznych:


-usuwa cienie pod oczami

- likwiduje zmarszczki

- ujędrnia skórę

-  zwalcza cellulit

- likwiduje rozstępy

- niweluje  nieestetyczne blizn,

-uwolnia od nadmiaru niechcianej tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w problematycznych obszarach, jak np. podbródek czy uda

- pomaga wymodelować sylwetkę

- jest skuteczna także w walce z opadającymi powiekami

- sprawdza się w przypadku osłabienie i wypadania włosów

- jest niezastąpiona w terapii łysienia.

 

Oprócz poprawiania urody karboksyterapia znalazła zastosowanie także w leczeniu problemów zdrowotnych, takich jak zaburzenia krążenia czy skurcze kończyn.

Potrafi zdziałać cuda także w leczeniu bardzo uciążliwych problemów skórnych, takich, jak łuszczyca!

 

Jak to działa i jak wygląda zabieg?


Zabieg polega na precyzyjnym podaniu przy pomocy cienkiej igły i specjalistycznej aparatury dobroczynnego dwutlenku węgla, który rozszerza naczynia krwionośne, a w konsekwencji poprawia odżywienie komórek i stymuluje procesy naprawcze. Wstrzyknięty "cudowny gaz" wywołuje również stan zapalny, w efekcie którego uruchamia się produkcja kolagenu i elastyny. Ponadto  karboksyterapia uruchamia proces lipolizy, czyli rozbicia tkanki tłuszczowej, która następnie jest wydalana z organizmu w trakcie procesów metabolicznych. Karboksyterapia pobudza mikrokrążenie i sprawia, że skóra staje się widocznie odżywiona i zregenerowana.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, dlatego nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. Natomiast osoby wrażliwe na ból mogą odczuwać lekki dyskomfort lub „rozpieranie” podczas podawania gazu. Nieprzyjemne może być także samo wkucie oraz podawanie gazu śródskórnie, jednak zazwyczaj dyskomfort szybko ustępuje.

Przed wykonaniem zabiegu kosmetolog przeprowadzi z Tobą wywiad, udzieli szczegółowej informacji oraz odpowie na wszelkie nurtujące Cię pytania. Otrzymasz także zalecenia pozabiegowe.

 

Efekty

 

Z założenia efekty karboksyrapii są szybkie i dobrze widoczne. Dokładny czas oraz rodzaj uzyskanych efektów jest indywidualny i zależy przede wszystkim od rodzaju oraz miejsca leczonego problemu, a także stanu wyjściowego skóry.

W przypadku cieni pod oczami czasami wystarczy już jeden zabieg, aby uczynić kolosalną różnice, natomiast rozstępy czy cellulit wymagają większej ilości powtórzeń.

 

Generalnie najlepsze rezultaty uzyskuje się stosując karboksyterapię w seriach od 5 do 10 zabiegów, wykonywanych (w zależności od obszaru) co kilka dni lub tygodni.

 

 

Wskazania

 

Pośród licznych wskazań do wykonania karboksyterapii wymienić należy przede wszystkim:

- pierwsze oznaki starzenia

- głębokie zmarszczki

-wiotka, pozbawiona jędrności i blasku skóra

- utrata jędrności, elastyczności i sprężystości skóry po porodzie lub na skutek starzenia się skóry

- szara, niedotleniona cera

- szpecące cienie i worki pod oczami

- zmarszczki i oznaki starzenia na skórze szyi i dekoltu

-regeneracja skóry dłoni, czy stóp

-  podwójny podbródek

-nadmierna tkanka tłuszczowa, zwłaszcza w problematycznych obszarach (uda, brzuch, pośladki, ramiona, brak wcięcia w talii , nadmierne boczki)

-utrata owalu twarzy

- tłuszcz miejscowy, trudny lub niemożliwy do usunięcia dietą i ćwiczeniami, a przez to problemy z wymodelowanie wymarzonej sylwetki

- osłabione, łamliwe, nadmiernie wypadające włosy

- terapia łysienia

- skurcze nóg

- prewencja antiaging

- chęć wzmocnienia pewności siebie i poprawy samopoczucia bez zmiany rysów twarzy

- szybkie tempo życia, brak czasu na długą rekonwalescencję

- łuszczyca

- trądzik

 

 

Przeciwskazania

 

Mimo bezsprzecznie wielu zalet i małej inwazyjności, karboksyterapia - jak każdy zabieg – posiada również przeciwskazania do jej wykonania. Z tego względu przed przystąpieniem do procedury, kosmetolog przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad, aby wykluczyć istnienie przeciwskazań wykluczających wykonanie zabiegu lub przesuwających jego wykonanie w czasie.

 

Wśród przeciwskazań do wykonania karboksyterapii wymienić należy:

-ciąża lub karmienie piersią

- poważne choroby, takie jak: choroby nowotworowe, ostra niewydolność serca, płuc lub nerek, padaczka, astma, hemofilia, zaawansowana anemia, cukrzyca, ostre zaburzenia krzepnięcia krwi

- przebyty w niedawnym czasie zawał serca lub udar mózgu

-przyjmowanie na stałe leków rozrzedzających krew i/lub leków przeciwzapalnych, jak ibuprofen czy aspiryna

- aktywne zapalenie wirusowe lub bakteryjne, zwłaszcza w miejscu wykonania zabiegu, aktywna opryszczka, aktywny trądzik różowaty

-paniczny strach przed ukłuciem

 

Czy karboksyterapia jest bezpieczna?

 

Jeśli nie występują przeciwskazania do jej wykonania to karboksyterapia

zdecydowanie jest zabiegiem bezpiecznym, efektywnym i wszechstronnym. Nie uwrażliwia na działanie promieni UV, dlatego może być stosowana przez cały rok.

 

Efekty uboczne, jakie ewentualnie mogą wystąpić to: zasinienia, wybroczyny lub siniaki, rumień czy przejściowy ból w miejscu zabiegu.

 

Aby zabieg był bezpieczny należy także bezwzględnie pamiętać, aby korzystać wyłącznie ze sprawdzonych zakładów kosmetologicznych dysponujących nowoczesnym, certyfikowanym sprzętem oraz zatrudniających kompetentny do jego obsługi personelem.

W naszym salonie korzystamy wyłącznie z profesjonalnych i certyfikowanych urządzeń kosmetologicznych, a cała kadra posiada odpowiednią wiedzę oraz przeszkolenie do ich obsługi.

 

 

Podsumowanie: Czy warto?

 

Najważniejsze zalety karboksyterapii to:

- duże bezpieczeństwo

- niskie ryzyko powikłań

-szybkie i widoczne rezultaty

- brak długiej rekonwalescencji po zabiegu

- szybki powrót do codziennych zajęć i normalnego funkcjonowania

- brak możliwości wystąpienia reakcji alergicznych

- możliwość wykonywania zabiegu przez cały rok

- niski koszt